Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike

Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  FAQFAQ  ČlanstvoČlanstvo  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
uto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
ned pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
ned pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
ned stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
čet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
čet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
uto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
čet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
sri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

listopad 2017
ponutosričetpetsubned
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
CalendarCalendar

Share | 

Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
admin
Admin

Male
Broj postova : 264
Registration date : 15.04.2008

PostajNaslov: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   pet lip 13, 2008 12:18 pm

Završen je i osmi po redu Memorijal Pavle-Libran,tradicionalan Kvizoramin natječaj za križaljkaše i anagramiste. Premda je križaljka (posveta Libranu,Branku Lipanoviću) raspisana kao prva od dvije discipline ipak ćemo prvo objaviti rezultate u sastavljanju premetaljki (anagrama) koji su - u nazivu memorijala - posveta prvospomenutome Pavlu (Bogdanoviću).
Premetaljku su ove godine sudionici natječaja sastavljali na temu PJESNIK,NOVINAR,BOKSAČ I ENIGMAT RATKO ZVRKO,a njome smo obilježili desetu obljetnicu smrti istaknutoga dječjeg pjesnika te boksaša,novinara i zagonetača Ratka Zvrka ( 1920-98 ).
Od ukupno 214 premetaljki od 55-ero autora u najširem izboru ostale su 134 premetaljke koje je sastavio 31 autor. Nakon njihova prosijavanja pred sedmoricu članova ocjenjivačkoga suda (Zdenko Bakotić,Ivan Hrgović,Želimir Kušić,Vladimir Kutnjak,Boris Nazansky,Ranko Skopal & dr.Janko Valand) došao je uži izbor od 77 premetaljki među kojima je svaki od autora iz najšireg izbora zastupljen najmanje jednom. Svaki od sudaca dao je svoj poredak svih 77 premetaljki iz konkurencije,a potom su svakoj premetaljci odbijene najbolja i najlošija ocjena i preostalih pet zbrojeno je za konačni plasman. Tako smo dobili pobjednika u disciplini premetaljke i osvajača nagrade od 1000 kuna. To je Robert Šimanović iz Zagreba za premetaljku POKOJNI ZAGONETAČKI VRSNIK BESMRTNA OKVIRA!

Konačni poredak:

1.Robert ŠIMANOVIĆ,Zagreb
2.Zlatko HORVAT,Cirkovljan
3.Dragan DOBRA,Zagreb
4.Zlatko HORVAT,Cirkovljan
5.Stjepan PUTAR,Ivanec
6.Krešimir MAJETIĆ,Jastrebarsko
7.Zoran RADISAVLJEVIĆ,Novi Sad (Srbija)
8.Ljubica BILALOVIĆ ,Sarajevo (BiH)
9.Zdenko HAN,Split
10.Antun CVITKOVIĆ,Karlovac
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://enigmatika.forumm.biz
ero
superb
superb

Broj postova : 619
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   sri lip 18, 2008 3:49 am

Odlican anagram!!! Cestitam!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
bubi

Broj postova : 17
Registration date : 16.06.2008

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   sri lip 18, 2008 6:20 am

Pridružujem se čestitkama, zaista "uzoran" anagram koji apsolutno zaslužuje prvo mjesto.
Mislim da žiri nije morao previše misliti.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
La gradic
super
super

Male
Broj postova : 89
Registration date : 23.04.2008

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet lip 19, 2008 10:13 am

Čestitka i od mene!! Wink
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Deus Ex Machina

Male
Broj postova : 41
Registration date : 25.06.2008

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet lip 26, 2008 11:09 am

Nadam se da admin neće zamjeriti što mu "kradem" posao, ali kad već imam Kvizoramu u rukama, da prepišem:

"Oprostivši se u prošlome broju od doktora (Doktora!) Zvonimira Kurpesa, doista najvećega hrvatskoga križaljkaša možda ne samo dvadesetoga stoljeća nego i svih vremena, pomišljam kako bi njegovo ime pristajalo nekom uglednom sastavljačkom natjecanju poput našega Memorijala Pavle-Libran. Možda Kviskotekinom otvorenom Prvenstvu Hrvatske (osmo je netom završeno, nažalost u ozračju Doktorova odlaska, a na njemu smo prvi put - uspješno - sudjelovali Ranko Skopal i ja, pa vam ostajem dužan koju riječ i o tome). No, završen je i, također osmi po redu Memorijal Pavle-Libran, tradicionalan Kvizoramin nagradni natječaj za križaljkaše i anagramiste, a na redu je proglašenje najboljih sastavljača križaljki. Ove smo godine zadali lik 13x19 (14x20 s vanjskim obrojčenjem) uz uvjet da u križaljku bude uvrštena jedna (samo jedna!) od djelatnosti koje su obilježile životni put Ratka Zvrka, a spominju se i u ovogodišnjoj premetajnoj temi natječaja, dakle PJESNIK, NOVINAR, BOKSAČ ili ENIGMAT.
Od 67 križaljaka, koliko ih je na natječaj poslalo trideset troje autora, u najužem izboru ostalo je 35 križaljaka koje je ocjenjivao žiri u sastavu Zdenko Bakotić, Ivan Hrgović, Vladimir Kutnjak, Boris Nazansky i Ranko Skopal. Svaki od sudaca dao je svoj poredak svih 35 križaljki iz konkurencije, pa smo tako dobili i pobjednika u disciplini križaljke i osvajača još jedne nagrade od 1000 kuna. To je Budimir Ćosović iz Zagreba za križaljku koju objavljujemo na dvadeset devetoj stranici ovoga broja. Evo i konačnoga poretka najboljih križaljkaša ovogodišnjega Memorijala Pavle-Libran (drugo i trećeplasirani autor dobit će, kao i u disciplini premetaljke, knjižne nagrade).

1. Budimir Ćosović, Zagreb
2. Nedjeljko Nedić, Orašje (BiH)
3. Branko Milovanović, Ljubljana (Slovenija)
4. Nedjeljko Nedić, Orašje (BiH)
5. Robert Šimanović, Zagreb,
6. Krešimir Majetić, Jastrebarsko
7. Stevo Miličević, Raša
8. Stjepan Tumpić, Varaždin
9. Stjepan Tumpić, Varaždin
10. Dragan Dobra, Zagreb

Dalje su se poredali Željko Jozić iz Osijeka, Stevo Miličević i Siniša Šimić iz Raše (u tandemu!), Antun Cvitković iz Karlovca, Robert Šimanović s još nekoliko uspjelih križaljaka, Mesud Malkoč iz Sarajeva, Stjepan Orešić iz Zagreba, Ljubica Bilalović iz Sarajeva i Jelena Miljak iz Martijanca. Nešto dalje od potpunog uspjeha bili su Štefan markovič iz Mengeša (Slovenija), Slavko Bovan iz Kikinde (Srbija), Milan Miščević iz Karlovca, Ratimir Ružić iz Viteza (BiH), Mladen Kovačević iz Zagreba, Čedomir Horvath iz Zagreba, Liza Igić iz Vinkovaca i Jakov Grubišić iz Šibenika. Svima i opet najiskrenije zahvaljujemo na sudjelovanju i želimo više uspjeha sljedeći put. Rezultate kombinacije, poredak najboljih autora koji su sudjelovali u obje discipline ovogodišnjega Memorijala Pavle-Libran, objavit ćemo u 849. broju Kvizorame.

Boris Nazansky"

Btw, objavljena je i drugonagrađena premetaljka Zlatka Horvata:

ON JE SKROMNI, BRITKI ZAGONETAČKI PRVAK SNOVA!
[Vrh] Go down
Korisnički profil
admin
Admin

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet lip 26, 2008 12:18 pm

Naravo da neću zamjeriti...ne "krades" mi posao...tu i jeste da pisete... Very Happy

Cestitke nagrađenim autorima,a i ostalima.
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet lip 26, 2008 1:32 pm

admin je napisao/la:
Naravo da neću zamjeriti...ne "krades" mi posao...tu i jeste da pisete... Very Happy
cyclops
Ajd' da onda još nešto napišem tj. najavim, doduše to (još) nije službeno ali nadam se da će uskoro biti.
Naime, nakon dugogodišnje pauze ove bi godine svoj (nagradni?) natječaj trebao obnoviti i splitski zagonetački klub "Božidar Vranicki". Dakako, radi se o Boživranu. To je najavio i posla se prihvatio poznati splitski zagonetač Luka Pavičić, a kako bih ga sljedećih dana trebao sresti, tako se nadam da ću možda znati i koju informaciju više.
Dakle, zasad ne znam niti točno kad bi natječaj trebao biti otvoren (ali po svemu sudeći ubrzo), niti koje bi sve kategorije zagonetaka bile zastupljene u natječaju (ali bilo bi ih minimalno tri po neslužbenim najavama), niti do kad bi trajao. Znam još da bi sistem ocjenjivanja trebao biti isti ili vrlo sličan onome koji se primjenjuje kod ocjenjivanja anagrama na "Enigma Cafe-u".
Dakle, naoštrite pera i budite pripremni Wink

@ admin - napisah ovdje, a ako nije primjereno mjesto - premještaj Embarassed
[Vrh] Go down
Korisnički profil
admin
Admin

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet lip 26, 2008 1:46 pm

Deus Ex Machina je napisao/la:
admin je napisao/la:
cyclops
Ajd' da onda još nešto napišem tj. najavim, doduše to (još) nije službeno ali nadam se da će uskoro biti.
Naime, nakon dugogodišnje pauze ove bi godine svoj (nagradni?) natječaj trebao obnoviti i splitski zagonetački klub "Božidar Vranicki". Dakako, radi se o Boživranu. To je najavio i posla se prihvatio poznati splitski zagonetač Luka Pavičić, a kako bih ga sljedećih dana trebao sresti, tako se nadam da ću možda znati i koju informaciju više.
Dakle, zasad ne znam niti točno kad bi natječaj trebao biti otvoren (ali po svemu sudeći ubrzo), niti koje bi sve kategorije zagonetaka bile zastupljene u natječaju (ali bilo bi ih minimalno tri po neslužbenim najavama), niti do kad bi trajao. Znam još da bi sistem ocjenjivanja trebao biti isti ili vrlo sličan onome koji se primjenjuje kod ocjenjivanja anagrama na "Enigma Cafe-u".
Dakle, naoštrite pera i budite pripremni Wink

@ admin - napisah ovdje, a ako nije primjereno mjesto - premještaj Embarassed
Cim vijest bude sluzbena napraviti cemo posebno temu o tome u kategoriji "enigmatska natjecanja". Nema veze sto je sad ovdje. Razz
[Vrh] Go down
ero
superb
superb

Broj postova : 619
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   pon lip 30, 2008 2:53 am

Kad vec drage kolege iz Splita proucuju: "Spremte se, spremte..." Very Happy ja sam spreman.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Deus Ex Machina

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   pon lip 30, 2008 3:04 am

ero je napisao/la:
Kad vec drage kolege iz Splita proucuju: "Spremte se, spremte..." Very Happy ja sam spreman.
To je dobro, jer natječaja će biti, onome što sam prije napisao sad mogu dodati da će biti objavljen tijekom sedmog mjeseca (najvjerojatnije u sva tri najjača hrvatska enigmatska lista tj. Kvizorami, Kviskoteki i Feniksu - doduše to još nije sasvim sigurno, ali je i nevažno ako u jednom izostane najava), vjerojatno negdje između 15. i 30. srpnja, a trebao bi biti otvoren oko 2 mjeseca.
Tri kategorije će biti - križaljka, rebus i premetaljka, sve tri zagonetke imat će svoje uvjete (križaljka određenog formata s pojmom/vima koje će biti obavezno uvrstiti, premetaljka na zadanu temu, slično i rebus). Neće biti obavezno sudjelovanje u sve tri kategorije, svatko po svom ukusu.
Dakle, pratite ova tri spomenuta lista sljedeći mjesec, iako će netko i ovdje vjerojatno napisati kad budu objavljene točne propozicije.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
admin
Admin

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   pet srp 04, 2008 6:05 am

Objavljena je i drugoplasirana križaljka Nedjeljka Nedića i trećeplasirani anagram Dragana Dobre:

NAVIK SKRIVEN ZAGONETAČKI POBORNIK,MAJSTOR!
[Vrh] Go down
admin
Admin

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   pon srp 14, 2008 3:13 pm

Bubijev četvrtoplasirani anagram:

KAKO OPJEVAN-
SKROMNI,VRSNI,BRITKI ZAGONETAČ!
[Vrh] Go down
admin
Admin

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet srp 31, 2008 4:03 am

Petoplasirani anagram:

JAVNO:KRV,RING...
I BESKONAČNO KARIZMATSKI POET!

Stjepan Putar
[Vrh] Go down
admin
Admin

Male

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   čet srp 31, 2008 4:04 am

Šestoplasirani anagram:

NE ZNAM TKO BAGRI ČITA
KRASNI POKOJNIKOV VERS!

Krešimir Majetić
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran   

[Vrh] Go down

Rezultati 8.memorijala Pavle-Libran
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.