Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  CalendarCalendar  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  FAQFAQ  ČlanstvoČlanstvo  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
uto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
ned pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
ned pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
ned stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
čet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
čet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
uto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
čet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
sri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

srpanj 2017
ponutosričetpetsubned
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar

Share | 
 

 Memorijal Milana Milina

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Memorijal Milana Milina   ned svi 08, 2011 6:59 am

DRUGO KOLO MEMORIJALA MILANA MILINA
Rad na žiriranju prvog kola uveliko traje i veoma smo zadovoljni kako brojnošću tako i kvalitetom anagrama i rebusa.
Dok žiri radi svoj deo posla evo i zadataka za drugo kola.
Drugo kolo traje do 1.jula 2011. godine.
Zadaci:
Anagram: Sastavite čist anagram od sledećih slova:
KRIJE LI SE LEPOTA ENIGMATIKE U "SITNIM" ZAGONETKAMA?

Rebus: Sastavite klasičan rebus u kome se u postavci (ne u rešenju) koristi najmanje jedan pojam vezan za školu (pazite da se taj pojam može predstaviti slikom)

Propozicije:
1. Takmičenje se odvija u tri kola
2. U svakom kolu potrebno je sastaviti anagram na zadatu temu i rebus sa jednim zadatim pojmom.
3. Pravo učešća imaju svi enigmati sa neograničenim brojem radova.
4. Anagrami i rebusi se šalju mejlom na enigmoteka@open.telekom.rs ili pismom na adresu, ED "Dr Đorđe Natošević" 25000 Sombor, Beogradska 12.
5. Svaki rad, ako se šalje poštom, MORA biti na posebnom listu papira (najmanje A5 formata)
6. Svaki od poslatih radove potpusuju se imenom i prezimenom
7. Prispele radove ocenjivaće tročlani stručni žiri.

Posebno će se vrednovati anagrami i rebusi, i to posebno za svako kolo.
Za svako kolo pravi se poredak prvih deset anagrama i prvih deset rebusa, koji se vrednuju ocenama 12, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 i 2 boda, dok svi ostali radovi koji ispunjavaju uslove konkursa dobijaju 1 bod.
Na kraju će se proglasiti i ukupni pobednik, koga ćemo dobiti sabiranjem bodova za sva tri kola.
Dakle, u tri kola imaćemo 3 pobednika u sastavljanju anagrama, 3 pobednika u sastavljanja rebusa, 3 pobednika kola, najboljeg anagramistu (u tri kola), najboljeg sastavljača rebusa, kao i ukupnog pobednika.

Dodatne informacije, kao i sva bitna obaveštenja biće objavljivanja na donjoj adresi

http://enigmoteka.blogspot.com/
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   ned svi 08, 2011 7:01 am

U;esnici prvog kola (žiriranje u toku)

Anagrame su poslali:
1. Dušan Đukić - Doboj
2. Mihajlo Džudžar – Ruski Krstur
3. Novica Lukić - Kragujevac
4. Ivan Andonov - Beograd
5. Boris Nazansky - Zagreb
6. Zdenko Capan - Karlovac
7. Vjeko Hudolin - Dragalić
8. Mesud Malkoč - Bihać
9. Branislav Nikić - Požarevac
10. Ljubiša Jakšić - Beograd
11. Nedjeljko Nedić – Donja Mahala
12. Tomislav Popović - Beograd
13. Dinko Prašelj - Zagreb
14. Jovan Vuković – Nova Pazova
15. Zdravko Žarković - Zadar
16. Mirko Rančić - Sombor
17. Marko Smolčić – Slavonski Brod
18. Stjepan Orešić – Zagreb
19. Zoran Radisavljević – Novi Sad
20. Slađan Đorđević – Leskovac
21. Dejan Spasić – Novi Sad
22. Milosav Marjanović – Valjevo
23. Gojko Mandić – Banja Luka
24. Dinko Knežević – Batajnica
25. Nikola Petkovski – Skoplje
26. Ljubica Bilalović – Sarajevo
27. Stanko Žugić - Beograd
28. Ranko Skopal – Zagreb
29. Vladimir Šarić – Šimanovci
30. Radomir Mićuović - Beograd
31. Svjetlana Stojanac – Split
32. Nena Vukšić – Split
33. Miroslav Živković – Jagodina
34. Krunoslav Šargač – Koprivnica
35. Anica Milošev – Crvenka
36. Luka Pavičić - Split
37. Dejan Spasić - Novi Sad
38. Željko Prvanov - Pančevo
39. Sofija Necin - Novi Sad

Rebuse su poslali:
1. Milosav Marjanović
2. Dušan Đukić
3. Filip Karačić
4. Ivan Andonov
5. Novica Lukić
6. Branko Milovanović - Ljubljana
7. Željko Prvanov - Pančevo
8. Branislav Nikić
9. Dejan Minić - Leskovac
10. Zdenko Capan
11. Boris Nazansky
12. Mihajlo Džudžar
13. Vjeko Hudolin
14. Mesud Malkoč
15. Ljubiša Jakšić
16. Nedjeljko Nedić
17. Tomislav Popović
18. Dinko Prašelj
19. Jovan Vuković
20. Mirko Rančić
21. Marko Smolčić
22. Stjepan Orešić
23. Zoran Radisavljević
24. Dragan Vučičević – Beograd
25. Gojko Mandić
26. Dinko Knežević
27. Nikola Petkovski
28. Ljubica Bilalović
29. Ranko Skopal
30. Vladimir Šarić
31. Radomir Mićunović
32. Miroslav Živković
33. Vojin Nikolić
34. Krunoslav Šargač
35. Anica Milošev
36. Luka Pavičić
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   sri lip 15, 2011 5:36 am

Za prvo kolo Memorijala Milana Milana Milina stiglo je 68 anagrama od 39 autora i 112 rebusa od 36 autora. Poslate radove primao je Željko Dimović koji je napravio listu anagram i rebusa (bez imena autora) koju je dostavio predsedniku žirija Slavku Bovanu. Njegov zadatak bio je da odbaci radove slabijeg kvaliteta i do Kolonije napravi uži izbor za glasanje. Žiri, čiji su članovi pored Bovana bili još Jovan Nedić iz Belog Manastira i Ivan Rudić iz Novog Sada, zasedao je u nedelju 12.juna u Somboru kada je odabrao po deset najboljih radova u svakoj kategoriji. Žiri je iz konkurencije odbacio sve rebuse za koje je imao saznanje da su ranije objavljivani. Odgovornost za eventualne propuste žirija na sebe preuzima predsednik žirija Slavko Bovan.
Evo odluke žirija.

Anagrami (Suština matematike je u njenoj večnoj mladosti)

1. NAJMILIJEM UČENJAKU NE NEDOSTAJE MAŠTOVITOST! – Ivan Andonov, Beograd
2. JEMČIM DA TOJ UMEŠNOSTI NE JENJAVA AKTUELNOST! – Sofija Necin, Novi Sad
3. SISTEMOM UČENJA ODAJE AJNŠTAJNOV UM I INTELEKT – Novica Lukić, Kragujevac
4. EUKLID, NJUTN TE AJNŠTAJN ČISTO ME MAME, A I OSVOJE! – Zdenko Capan, Karlovac, Hrvatska
5. NJOM TI JOŠ UMNIJE TUMAČE SKLAD TE TAJNE VASIONE – Zdenko Capan
6. NAJSLOJEVITIJI DOMEN UČENJAKA: UMETNOST MAŠTE! – Boris Nazanski, Zagreb
7. DOMET TE; NAVEK TI SJAJNO STIMULIŠE UMNO JAČANJE – Milosav Marjanović, Valjevo
8. TOM SISTEMU JEDNAČINA TI JAKO VEŠTO MENJAJ NULE – Miroslav Živković, Jagodina
9. NE JENJAVA MIT, TE ČESTITAŠ ONOM SJAJNOM EUKLIDU! – Zoran Radisavljević, Novi Sad
10. NESUMNJIVO I TAČNO, TAJ EUKLID NAM JOŠ JESTE TEMA! – Zoran Radisavljević

Rebusi

1. Valja kuvati (valjak u vati) – Gojko Mandić, Banja Luka, BiH
2. Ko sinu seli psa? (kosinus-elipsa) – Zdenko Capan, Karlovac
3. Poveli karavan dobri kauboji (povelika ravan do brika u boji) – Zoran Radisavljević, Novi Sad
4. Teti varalica nudi stare menice (tetiva – ralica – nudista – remenice) – Zdenko Capan
5. Dosta je skupa mašina (do staje s kupama šina) – Zoran Radisavljević
6. S pira leti kugla (spirale tik ugla) – Filip Karačić, Široki Brijeg, BiH
7. Spira mi da makarone ( s piramidama karo ne) – Dejan Minić, Leskovac
8. Rom bi k Rugovi (romb i krugovi) – Branislav Nikić, Požarevac
9. S mukom se kanta ispirala (smuk – om – sekanta i spirala) – Filip Karačić
10. Priče tvori Nikola (pri četvorini kola) – Filip Karačić

U skladu sa propozicijama (uzima se najbolji plasman za bodovanje), poredak nakon prvog kola izgleda ovako:

Anagrami:

1. Ivan Andonov, Beograd 12
2. Sofija Necin, Novi Sad 10
3. Novica Lukić, Kragujevac 9
4. Zdenko Capan, Karlovac 8
5. Boris Nazanski, Zagreb 6
6. Milosav Marjanović, Valjevo 5
7. Miroslav Živković, Jagodina 4
8. Zoran Radisavljević, Novi Sad 3
9. Dušan Đukić - Doboj, Mihajlo Džudžar – Ruski Krstur, Vjeko Hudolin – Dragalić, Mesud Malkoč – Bihać, Branislav Nikić – Požarevac, Ljubiša Jakšić – Beograd, Nedjeljko Nedić – Donja Mahala (BiH), Tomislav Popović – Beograd, Dinko Prašelj – Zagreb, Jovan Vuković – Nova Pazova, Zdravko Žarković – Zadar, Mirko Rančić – Sombor, Marko Smolčić – Slavonski Brod, Stjepan Orešić – Zagreb, Slađan Đorđević – Leskovac, Dejan Spasić – Novi Sad, Gojko Mandić – Banja Luka, Dinko Knežević – Batajnica, Nikola Petkovski – Skoplje, Ljubica Bilalović – Sarajevo, Stanko Žugić – Beograd, Ranko Skopal – Zagreb, Vladimir Šarić – Šimanovci, Radomir Mićunović – Beograd, Svjetlana Stojanac – Split, Nena Vukšić – Split, Krunoslav Šargač – Koprivnica, Anica Milošev – Crvenka, Luka Pavičić – Split, Željko Prvanov – Pančevo (svi po 1 poen)

Rebusi:

1. Gojko Mandić, Banja Luka 12
2. Zdenko Capan, Karlovac 10
3. Zoran Radisavljević, Novi Sad 9
4. Filip Karačić, Široki Brijeg 6
5. Dejan Minić, Leskovac 5
6. Branislav Nikić, Požarevac 4
7. Milosav Marjanović, Dušan Đukić, Ivan Andonov, Novica Lukić, Branko Milovanović – Ljubljana, Željko Prvanov, Boris Nazanski, Mihajlo Džudžar, Vjeko Hudolin, Mesud Malkoč, Ljubiša Jakšić, Nedjeljko Nedić, Tomislav Popović, Dinko Prašelj, Jovan Vuković, Mirko Rančić, Marko Smolčić, Stjepan Orešić, Dragan Vučičević – Beograd, Dinko Knežević, Nikola Petkovski, Ljubica Bilalović, Ranko Skopal. Vladimir Šarić, Radomir Mićunović, Miroslav Živković, Vojin Nikolić, Krunoslav Šargač, Anica Milošev, Luka Pavičić (svi po 1 poen)

Ukupan poredak prvog kola (anagram + rebus)

1. Zdenko Capan, Karlovac 18
2. Ivan Andonov, Beograd 13
2. Gojko Mandić, Banja Luka 13
3. Zoran Radisavljević, Novi Sad 12
4. Sofija Necin, Novi Sad 10
4. Novica Lukić, Kragujevac 10
5. Boris Nazanski, Zagreb 7
6. Filip Karačić, Široki Brijeg 6
6. Milosav Marjanović, Valjevo 6
7. Dejan Minić, Leskovac 5
7. Miroslav Živković, Jagodina 5
7. Branislav Nikić, Požarevac 5
8. Dušan Đukić - Doboj, Mihajlo Džudžar – Ruski Krstur, Vjeko Hudolin – Dragalić, Mesud Malkoč – Bihać, Ljubiša Jakšić – Beograd, Nedjeljko Nedić – Donja Mahala (BiH), Tomislav Popović – Beograd, Dinko Prašelj – Zagreb, Jovan Vuković – Nova Pazova, Mirko Rančić – Sombor, Stjepan Orešić – Zagreb, Dinko Knežević – Batajnica, Nikola Petkovski – Skoplje, Ljubica Bilalović – Sarajevo, Ranko Skopal – Zagreb, Vladimir Šarić – Šimanovci, Radomir Mićunović – Beograd, Krunoslav Šargač – Koprivnica, Anica Milošev – Crvenka, Luka Pavičić – Split, Željko Prvanov – Pančevo (svi po 2 poena)
9. Zdravko Žarković – Zadar, Branko Milovanović – Ljubljana, Slađan Đorđević – Leskovac, Dejan Spasić – Novi Sad, Stanko Žugić – Beograd, Svjetlana Stojanac – Split, Nena Vukšić – Split, Dragan Vučičević – Beograd (svi po 1 poen)

Dakle, pobednik u sastavljanju anagram je Ivan Andonov, u sastavljanju rebusa Gojko Mandić, a ukupni pobednik prvog kola Zdenko Capan.

Pobednicima upućujemo čestitke, a svim učesnicima zahvaljujemo na učešću.
Najuspešnije sastavljače očekuju zanimljive nagrade.
Radovi za drugo kolo već stižu pa očekujemo još više učesnika sa mnoštvom kvalitetnih anagram i rebusa.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   sri lip 15, 2011 5:38 am

DRUGO KOLO MEMORIJALA MILANA MILINA
Rad na žiriranju prvog kola uveliko traje i veoma smo zadovoljni kako brojnošću tako i kvalitetom anagrama i rebusa.
Dok žiri radi svoj deo posla evo i zadataka za drugo kola.
Drugo kolo traje do 1.jula 2011. godine.
Zadaci:
Anagram: Sastavite čist anagram od sledećih slova:
KRIJE LI SE LEPOTA ENIGMATIKE U "SITNIM" ZAGONETKAMA?

Rebus: Sastavite klasičan rebus u kome se u postavci (ne u rešenju) koristi najmanje jedan pojam vezan za školu (pazite da se taj pojam može predstaviti slikom)


[Vrh] Go down
Korisnički profil
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   ned srp 17, 2011 2:04 pm

TREĆE KOLO MEMORIJALA MILANA MILINA
Treće kolo traje do 20. septembra 2011. godine.
Zadaci:
Anagram: Sastavite čist anagram od sledećih slova (korejska poslovica):
NIŠTA NA OVOM SVETU NIJE STALNO, OSIM NESTALNOSTI.

Rebus: Sastavite klasičan rebus u kome se u postavci (ne u rešenju) koristi
NAJMANJE DVA naziva životinja (bilo koja dva predstavnika faune)

Propozicije:
1. Takmičenje se odvija u tri kola
2. U svakom kolu potrebno je sastaviti anagram na zadatu temu i rebus sa jednim zadatim pojmom.
3. Pravo učešća imaju svi enigmati sa neograničenim brojem radova.
4. Anagrami i rebusi se šalju mejlom na enigmoteka@open.telekom.rs ili pismom na adresu, ED "Dr Đorđe Natošević" 25000 Sombor, Beogradska 12.
5. Svaki rad, ako se šalje poštom, MORA biti na posebnom listu papira (najmanje A5 formata)
6. Svaki od poslatih radove potpusuju se imenom i prezimenom
7. Prispele radove ocenjivaće tročlani stručni žiri.

Posebno će se vrednovati anagrami i rebusi, i to posebno za svako kolo.Za svako kolo pravi se poredak prvih deset anagrama i prvih deset rebusa, koji se vrednuju ocenama 12, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 i 2 boda, dok svi ostali radovi koji ispunjavaju uslove konkursa dobijaju 1 bod.
Na kraju će se proglasiti i ukupni pobednik, koga ćemo dobiti sabiranjem bodova za sva tri kola.
Dakle, u tri kola imaćemo 3 pobednika u sastavljanju anagrama, 3 pobednika u sastavljanja rebusa, 3 pobednika kola, najboljeg anagramistu (u tri kola), najboljeg sastavljača rebusa, kao i ukupnog pobednika.

Sve informacije na:
http://enigmoteka.blogspot.com/
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   ned kol 07, 2011 3:31 am

Za drugo kolo Memorijala Milana Milana Milina stiglo je 48 anagrama od 20 autora i 79 rebusa od 23 autora. Iako je broj prispelih radova manji nego u prvom kolu, žiri je veoma zadovoljan kvalitetom.
Poslate radove primao je Željko Dimović koji je napravio listu anagram i rebusa (bez imena autora) koju je dostavio predsjedniku žirija Slavku Bovanu. Njegov zadatak bio je da odbaci radove slabijeg kvaliteta napravi uži izbor za glasanje. Žiri, čiji su članovi pored Bovana bili još Jovan Novaković iz Požarevca i Mirko Rančić iz Sombora, intenzivnom prepiskom u poslednjih desetak dana usaglasio je poredak, te donosi jednoglasnu odluku o prvih deset anagrama i rebusa.
Žiri je iz konkurencije odbacio sve rebuse za koje je imao saznanje da su ranije objavljivani, pa je tako u poslednji momenat eliminisan odličan rebus Milosava Marjanovića, koji bi bio četvrti da već nije publikovan (SAPERI MASTILO). Na proveri je bio još jedan visoko plasirani rebus, ali je autor potvrdio da je rebus originalan rad, i žiri tu izjavu uvažava. Zbog eliminacije jednog rebusa na listu se probio rebus Borisa Nazanskog, koji je ionako stalno bio u najužoj konkurenciji.
Odgovornost za eventualne propuste žirija na sebe preuzima predsjednik žirija Slavko Bovan.

Evo odluke žirija.

Anagrami (KRIJE LI SE LEPOTA ENIGMATIKE U SITNIM ZAGONETKAMA?)

1. ANAGRAM, SNAGOM POEZIJE, MI KALI INTELEKT I ESTETIKU! (Zdenko Capan, Karlovac)
2. ISTINITE KRASOTE MALE GATKE POKAZA MU GENIJE MILIN! (Dinko Knežević, Batajnica)
3. TA TO GOLEME, KRASNE I PITKE MISLI TKANE IZ UMA GENIJA (Anica Milošev, Crvenka)
4. TEK GENIJALNI ANAGRAMI ZAOKUPE TE MISLI ESTETIKOM!
(Zoran Radisavljević, Novi Sad)
5. I ZAISTA, MNOGI KOLEGE I PAMTE TEK KLASNE MINIJATURE!
(Ranko Skopal, Zagreb)
6. I OPET, MISLIM, GENIJE MILIN UKAZA NA TE KRASOTE GATKE
(Dinko Knežević, Batajnica)
7. ZANESU TE MALI "GIGANTI", KOJI PLENE I KRASE TEMATIKOM.
(Dejan Minić, Leskovac)
8. NEGUJTE MILINA I ANAGRAMSKI MOZAIK TOPLE ESTETIKE!
(Ivan Andonov, Beograd)
9. KO MI POKAZA ANAGRAME, STIL, TE ESTETIKU? GENIJE MILIN!
(Zoran Radisavljević, Novi Sad)
10. E, TO SIGURNO! LEPEZA MINI GATKI JE MAKSIMA INTELEKTA
(Nikola Petkovski, Skoplje)

Rebusi (najmanje jedan pojam u postavci vezan za školu)

1. PODNEVNI KULUK (po dnevniku luk) - Anica Milošev, Crvenka
2. NATA BLISKA LARI ( na tabli skalari ) - Dejan Minić, Leskovac
3. SVESKA MI JE SKUPA (sve skamije skupa) - Zoran Radisavljević, Novi Sad
4. DOBAR ELABORAT O RIJEKAMA (do bare laboratorije kama) – Branislav Nikić, Požarevac
5. LENJI RUDARI (lenjir u Dari) – Ivan Andonov, Beograd
6. DEKARTA JUNAK LUPI! (D E kartaju na klupi) – Luka Pavičić, Split
7. PODARIŠE STARA RAČUNALA MATEMATIČARIMA SOMBORA - pod, ari, šestar, ara, čun, ala, Mate (Parlov), matičar, Ima (Sumak), som, Bora (Todorović) – Vjeko Hudolin, Dragalić
8. MA, TEMA TI ČARKA! (matematičarka) – Ranko Skopal, Zagreb
9. PANJKATE DRAŽENA (panj, katedra,žena) – Mesud Malkoč, Bihać
10. MIRAZ REDUŠI NOSI MAMA (mi, razred, uši, nos imama) – Boris Nazanski, Zagreb


U skladu sa propozicijama (uzima se najbolji plasman za bodovanje), poredak drugog kola izgleda ovako:

Anagrami:
1. Zdenko Capan, Karlovac 12
2. Dinko Knežević, Batajnica 10
3. Anica Milošev, Crvenka 9
4. Zoran Radisavljević, Novi Sad 8
5. Ranko Skopal, Zagreb 7
6. Dejan Minić, Leskovac 5
7. Ivan Andonov, Beograd 4
8. Nikola Petkovski, Skoplje 2
9. Boris Nazanski, Zagreb, Dejan Spasić – Novi Sad, Mihajlo Džudžar – Ruski Krstur, Gojko Mandić – Banja Luka, Vjeko Hudolin – Dragalić,
Mesud Malkoč – Bihać, Milosav Marjanović, Valjevo, Nevenko Soldo, Široki Brijeg, Željko Prvanov – Pančevo, Luka Pavičić – Split, Stjepan Orešić – Zagreb, Jovan Vuković – Nova Pazova (svi po 1 poen)

Rebusi:
1. Anica Milošev, Crvenka 12
2. Dejan Minić, Leskovac 10
3. Zoran Radisavljević, Novi Sad 9
4. Branislav Nikić, Požarevac 8
5. Ivan Andonov, Beograd 7
6. Luka Pavičić, Split 6
7. Vjeko Hudolin, Dragalić 5
8. Ranko Skopal, Zagreb 4
9. Mesud Malkoč, Bihać 3
10. Boris Nazanski, Zagreb 2
11. Budimir Ćosović – Zagreb, Gojko Mandić –Banja Luka, Dinko Prašelj – Zagreb, Milosav Marjanović – Valjevo, Nevenko Soldo – Široki Brijeg, Željko Prvanov – Pančevo, Mihajlo Džudžar – Ruski Krstur, Zdenko Capan – Karlovac, Stjepan Orešić – Zagreb, Jovan Vuković – Nova Pazova, Nikola Petkovski – Skoplje, Branko Milovanović – Ljubljana (svi po 1 poen)


Ukupan poredak drugog kola (anagram + rebus)
1. Anica Milošev, Crvenka 21
2. Zoran Radisavljević, Novi Sad 17
3. Dejan Minić, Leskovac 15
4. Zdenko Capan, Karlovac 12
5. Ivan Andonov, Beograd 11
5. Ranko Skopal, Zagreb 11
6. Dinko Knežević, Batajnica 10
7. Branislav Nikić, Požarevac 8
8. Luka Pavičić, Split 7
9. Vjeko Hudolin, Dragalić 6
10. Mesud Malkoč, Bihać 4
11. Boris Nazanski, Zagreb 3
11. Nikola Petkovski, Skoplje 3
12. Mihajlo Džudžar – Ruski Krstur, Gojko Mandić – Banja Luka, Milosav Marjanović - Valjevo, Jovan Vuković – Nova Pazova, Stjepan Orešić – Zagreb, Nevenko Soldo – Široki Brijeg Željko Prvanov – Pančevo (svi po 2 poena)
13. Branko Milovanović – Ljubljana, Dejan Spasić – Novi Sad, Budimir Ćosović – Zagreb, Dinko Prašelj - Zagreb (svi po 1 poen)

Dakle, pobednik u sastavljanju anagrama je Zdenko Capan, a u sastavljanju rebusa Anica Milošev, koja je ukupni pobednik drugog kola Memorijala Milana Milina.
Pobednicima upućujemo čestitke, a svim učesnicima zahvaljujemo na učešću. Očekuje se interesantno treće kolo.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
ero
superb
superb
avatar

Broj postova : 619
Age : 55
Registration date : 12.06.2008

PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   ned pro 11, 2011 1:26 pm

Na adresi:

http://enigmoteka.blogspot.com/

Objavljeni rezultati Memorijala Milana Milina
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content




PostajNaslov: Re: Memorijal Milana Milina   

[Vrh] Go down
 
Memorijal Milana Milina
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatska natjecanja-
Forum(o)Bir: